A Lyridák meteorraj maximuma az előrejelzések szerint pont ma lesz, de előtte is utána is érdemes fürkészni az eget. Minden meteoritot arról a csillagképről neveznek el, amely irányából közeledni látszik. Nem ebből a csillagképből érkezik természetesen, csak az iránya az. Tulajdonképpen az egész égbolt fel van osztva csillagképekre, a csillagképeket határvonalak választják el egymástól, így olyan égbolt részlet nincsen, amely egy csillagképhez sem tartozik- mondta el az amatőr csillagász.
Arról is beszélt a csillagász, hogy az éjszakai kép látványa alapján lehet tájékozódni, akár egy hajós is képes erre. Ha az amatőr csillagászattal valaki elég régóta foglalkozik, hamar „megtanulják az eget.” Van a csillagképeknek egy úgynevezett saját mozgása is, mozognak a térben. Van például a Nagy Göncöl, ami most tudjuk, hogy néz ki, de több százezer évvel ezelőtt vagy több százezer év múlva már nem így fog kinézni, mert a csillagai mozognak
Lyridák meteorraj az év legelső csillaghullását produkálja és arról ismerhető fel, hogy viszonylag nagy számban vannak benne nagyobb méretű darabok Ezek legtöbbje elég a légkörben, de ha már leesett meteoritnak hívják.
A meteoritoknak van egy esztétikai hasznunk, gyártottak már például olyan ékszereket, amiben meteor anyag van, de tudományos értéke is van, hiszen ezeket mindig vizsgálják, és fontos felismeréseket lehet tenni.