Munka, háztartás, gyereknevelés mellett egyáltalán nem olyan könnyű az át- vagy továbbképzésre is időt szakítani. Ha a hagyományos oktatást választjuk, heti rendszerességgel be kell járnunk az oktatási intézménybe. Amikor elhatároztam, hogy egy újabb szakmát is megtanulok, főképp azért választottam az e-learning képzést, hogy ezt elkerüljem.
Amint eszembe jutott ez a lehetőség, tájékozódni kezdtem, kinek mennyire vált be a digitális távoktatás. A beszámolók alapján rájöttem, főként azt kell átgondolnom, alkalmas vagyok-e az otthoni, önálló tanulásra. Jelen állás szerint azt mondhahttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpg, nekem bevált az e-learning. Ez az oktatási forma alkalmazkodik az életvitelemhez, a saját időbeosztásom szerint tanulhatok, ami egy óvodás gyermek mellett óriási könnyebbség. Nem kell hónapokon át minden szombatot egy tanteremben töltenem, és nem kell utazásra vesztegetni az időmet és a pénzemet. Arról nem beszélve, hogy pillanatnyilag a járvány miatt sem szívesen választottam volna a hagyományos tantermi oktatást.
A távoktatásnak több fajtája is létezik. Az én esetemben úgy történik, hogy heti rendszerességgel küldik a tananyagot gyakorló feladatokkal, számításokkal, tesztekkel és azok megoldásával együtt, és majd csak a modulzáró, illetve az OKJ-s vizsgán kell személyesen megjelennem. Arra persze felhívták a figyelmet az oktatók, hogy fektessünk különösen nagy hangsúlyt a feladatok megoldására, hiszen azok szerves részei a felkészülésnek. Nem mondom, hogy mindig egyszerű az önálló tanulás, előfordul, hogy elakadok. Ebben az esetben lehetőség van telefonos vagy e-mailes konzultációra a szaktanárokkal.
Még egy fontos dolog: mielőtt oktatási intézményt választunk, nem árt tájékozódni, hiszen előfordulhat, hogy a tananyagot sem lementeni, sem kinyomtatni nem lehet, és csak korlátozott ideig kapunk hozzáférést. Számomra ez döntő szempont volt, amikor intézményt választottam, mivel nem akartam kizárólag a képernyő előtt ülve elsajátítani a tananyagot.