Nőtt a véradók száma

Nőtt a véradók száma

Sebők Krisztina, a Magyar Vöröskereszt érdi referense szerint jelentősen nőtt a véradók száma az elmúlt időszakban. Legutóbb, a térség szerdai, törökbálinti véradásán például 45-en adtak vért – tájékoztatott.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Június 10-én a törökbálinti Bálint Márton Általános és Középiskolában tartott véradást a Magyar Vöröskereszt térségi szervezete. Sebők Krisztina, referens elmondta, az itt tapasztalt alacsony véradási szám miatt egy másik helyszínt is be szoktak iktatni, ám ezúttal 45-en adtak vért.

„Az előző három véradás eredményeképpen reméltem, hogy önállóan is meg fogja állni a helyét és ez valóban így is lett” – mondta Sebők Krisztina, hozzátéve, a 45 véradó „nem feltűnően sok, de az előző évek eredményeihez képest magas.”

A koronavírus járvány idején, illetve annak lecsengésének kezdete óta Százhalombattán, Diósdon és Érden tartottak véradást. Ezzel kapcsolatban a Vöröskereszt érdi referense úgy fogalmazott: „nagyon szép létszámot hoztak, Érden például annyira lelkesek voltak az emberek és olyan sokan jelentek meg, hogy sajnos volt, akire nem is került sor.” Hozzátette: Százhalombattán 73-an, Érden 76-an, Diósdon pedig 48-an adtak vért.

A megjelentek száma ennél is nagyobb volt, de a véradást megelőző egészségügyi szűrésen többen nem feleltek meg – például a korosztály miatt, hiszen a véradásokon 18 és 65 év közöttiek vehetnek csak részt.

A június 14-én tartandó Véradók Világnapja alkalmából az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt (IFRC) is a biztonságos vér fontosságára hívja fel a figyelmet.

A Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat pénteken az MTI-nek küldött közös közleményében kiemelte: ezen a napon szerte a világon köszönetet mondanak azoknak, akik önzetlen adományukkal segítenek a rászorulókon. Mint írták, a biztonságos, ellenőrzött vér a világon mindenhol egyetemes szükséglet, hiszen nélkülözhetetlen az életmentő beavatkozásokhoz, valamint létfontosságú az olyan veszélyhelyzetek idején, mint a természeti katasztrófák, fegyveres konfliktusok vagy éppen járványok. Hangsúlyozták: ahhoz, hogy Magyarországon megfelelő mennyiség álljon rendelkezésre, folyamatosan szükség van az önkéntes véradók önzetlen segítségére.

A világnaphoz kapcsolódóan ezen a hétvégén 44 helyszínen várják a véradókat, Érden és térségében viszont legközelebb csak június 25-én lesz, Budaörsön egy sportáruházláncnál. A helyszínek és időpontok, valamint a véradással kapcsolatos összes információ megtalálható a www.ovsz.hu és www.voroskereszt.hu oldalon.

További cikkeink

További cikkeink

Érd MJV Igazgatási és Hatósági Főosztály/ Hatósági Osztály pályázatot hirdet Közszolgálati jogviszony (Kttv.) keretében
Molnár Regina megfestette, amit kéthetes, fájdalmas kórházi tartózkodása során az ablakból látott, amit most

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email