Közleményükben felszólították a kormányzatot, hogy a következő uniós költségvetési ciklusban támogassa a közvetlen brüsszeli források pályázhatóságának bővítését, a kormányzati elosztású források döntő részét pedig az önkormányzatokkal együttműködve, regionális programok keretében, arányosan használja fel.
Azt is sürgették, hogy az iparűzési adó tervezett változtatásával ne lehetetlenítsék el az önkormányzatok működését, valamint olyan, a lakosság számára létfontosságú feladatokat, mint a tömegközlekedés, az úthálózat fejlesztése vagy a szociális ellátórendszer működtetése.
A megyei jogú városok ellenzéki polgármesterei egyeztettek Cseh Katalinnal, a Momentum európai parlamenti (EP) képviselőjével, az EP Újítsuk meg Európát (Renew Europe) frakciójának alelnökével. Az EP-képviselő előadásában beszámolt a 2021-2027 közötti költségvetési ciklus előkészítéséről és a közvetlen EU-pályázatok lehetőségéről.
A dunaújvárosi program délutáni teával folytatódott: Botka László Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi és Pintér Tamás dunaújvárosi polgármesterrel közösen vendégelte meg a helyieket egy közös fórumon a Városháza téren.
A tíz ellenzéki vezetésű megyei jogú város még decemberben kötött szövetséget egymással (erről részletesebben itt írtunk). Botka László Szegedi, Csőzik László Érdi, Fekete Zsolt Salgótarján, Márki-Zay Péter Hódmezővásárhely, Mirkóczki Ádám Eger, Nemény András Szombathely, Péterffy Attila Pécs, Pintér Tamás Dunaújváros, Szücsné Posztovics Ilona Tatabánya és Veres Pál Miskolc polgármesterei úgy döntöttek, hogy a jövőben rendszeresen egyeztetnek majd.