Birkózás: világbajnoki bronzérmes az érdi veterán

Harmadik helyen végzett a Tbilisziben rendezett kötöttfogású veterán világbajnokságon az Érdi Spartacus SC birkózója, Szeitl Károly.

Az érdi sportoló az E-kategória 88 kilogrammos súlycsoportjában kedvező sorsolást kapott, amerikai ellenfelének legyőzése után kirgiz riválisától kikapott, aki azonban a vigaszágon továbbvitte, s a bronzmeccsen iráni ellenfelét legyőzve állhatott fel a világbajnoki dobogó harmadik fokára.

A szintén E-kategóriában, a 130 kilósok között szereplő Földesi István az előkelő, negyedik helyet szerezte meg.

A kadet korosztály számára Tatabánya adott otthont a diákolimpia országos döntőjének kötöttfogásban. A diák I-es korosztály versenyeink a 76 kilogrammosoknál Gyenes Bence ezüstérmesként végzett, Jakab Dániel 50 kilogrammban, Narancsik Bence pedig a 32 kilósok között végzett harmadik helyen. Bori Richárd a pontszerző, ötödik helyet szerezte meg 29 kilogrammban.

Szintén Tatabányán került megrendezésre a kadetek női országos bajnoksága, ahol Baljer Roxána serdülőkorúként felversenyzett, végül egy sérülés miatt csak az ötödik helyig jutott 57 kilogrammban.