Érdi Napok: Mire vágyik egy nő?

Érdi Napok: Mire vágyik egy nő?

Mi mással is rukkolhatna ki egy könyvtár az Érdi Napokra, mint egy, a profiljába leginkább illő író–olvasó találkozóval. Ezért lesz a vendég szeptember 11-én a városi könyvtárban Hidas Judit író.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Mire vágyik egy nővalójában? – teszi fel a kérdést Boldogság tízezer kilométerre című legújabb könyvének a végén Hidas Judit, s természetesen választ is ad azzal, hogy a nő szeretne a legszebb, a legcsinosabb, a legokosabb, a legügyesebb, a legfiatalabb, a legjobb anya, a legjobb feleség vagy éppen a legfüggetlenebb nő lenni, akire mindenki ámulattal néz. Ezzel az idézettel már meg is világítottuk, hogy miről is szólnak a szerző novellái: a nő helyét, lehetőségeit keresi mai bonyolult világunkban, amikor a hagyományos szerepek elmosódnak, de az újak még nem körvonalazódtak kell határozottsággal.

A kötetben Hidas Judit, pillanatképeket rajzol, emlékeket ír le egy vidéken élő, negyvenes éveiben járó nő életéből. Vajon min múlik a boldogság? Képesek vagyunk-e a sorsunkat befolyásolni? Vajon mit sugall a társadalmi környezet, mitől lesz egy nő értékes, és ezek a sugallatok segítik-e őt abban, hogy valóban boldog legyen?

A szerző első könyve 2013-ban jelent meg Hotel Havanna címmel, s 2014-ben ezzel a kötettel képviselte Magyarországot az Európai Elsőkönyvesek Fesztiválján. A következő, Seb című, 2016-ban megjelent regényében három család egymásba fonódó történetét meséli el. A kaleidoszkópszerű elbeszélés egyszerre olvasható társadalmi regényként, krízisregényként, krimiként vagy épp szerelmi történetként. Csirke című novellájával 2013-ban első helyezést ért el a Litera.hu és a Libri kiadó által meghirdetett Nézd, ki van itt! című novellapályázaton.

Egyik méltatója, Visky András író szerint: „Hidas Judit prózája a legmélyebb emberit keresi, olyan közelségből mutatva be hőseit, hogy az olvasó kénytelen belenézni a reá meredő arcba és a saját arcát vizsgálni benne.”

(Író-olvasó találkozó Hidas Judittal szeptember 11-én 17 órakor a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban)

További cikkeink

További cikkeink

Érd MJV Igazgatási és Hatósági Főosztály/ Hatósági Osztály pályázatot hirdet Közszolgálati jogviszony (Kttv.) keretében
Molnár Regina megfestette, amit kéthetes, fájdalmas kórházi tartózkodása során az ablakból látott, amit most

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email