Úszás: Milák nem áll le, újabb két számban döntős

100 m pillangón és 200 m gyorson is döntőzik a Duna Arénában rendezett felnőtt úszó országos bajnokság zárónapján a már öt éremnél járó Milák Kristóf a Budapesti Honvéd SE jelenlegi, az Érdi Úszó Sport Kft. korábbi úszója. Az érdiektől Ángyán Máté 50 háton B-döntőzik.

Az ob-ra 7 egyéni számba nevező Milák már 4 arany- és 1 ezüstéremnél, világraszóló rekordoknál, országos csúcsoknál jár.

De nem állt le a negyedik nap délutáni előfutamaiban sem, hiszen 100 méter pillangón 0:51,07-es idővel elsőként, 200 méter gyorson pedig 1:47,52-es eredménnyel másodikként jutott a szombat délelőtti döntőbe. A hivatalos kiírás szerint a 200 gyors döntőjét 9.48-kor, a 100 pillangóét 10.30-kor tartják, melyet az M4 Sport élőben közvetít.

Az Érdi Vízisport Kft. fiataljai újabb egyéni csúcsokat döntöttek a péntek délutáni programban. A 2005-ös születésű Ángyán Máté 50 háton faragott decemberi, kaposvári ob-n elért rekordján és jutott be a 10.21-kor kezdődő B-döntőbe. A nőknél a 2004-es Őri Rebeka 19., a 2003-as Polgár Laura 37. helyen végzett.

100 pillén az érdiektől a férfiaknál a 2004-es Tohl Patrik 30., Ángyán Máté 31., a nőknél Őri Rebeka 33. lett. 200 gyorson két egyéni csúcs is született, a nőknél Polgár Laura legjobbján több mint egy másodpercet javítva lett 42., míg a férfiaknál az egy tizedet faragó Pigler Attila 39. lett.

A döntőket az M4 Sport élőben közvetíti!

Magó Gábor vezetőedző előzetes várakozásairól ide kattintva olvashat!

Az úszó országos bajnokság előzetes rajtlistája ide kattintva érhető el, míg a részletes percprogram ide kattintva tekinthető meg!

Eredmények, Érdi Vízisport Kft., felnőtt úszó országos bajnokság, 4. nap, délután, előfutamok, Duna Aréna