Úszás: megvan az Érdi Vízisport Kft. első felnőtt ob-érme, Milák újabb csúcsa!

Ifjúságikorú versenyzőként bronzérmet szerzett 400 vegyesen az Érdi Vízisport Kft. fiatal tehetsége, Csulák Lia a Duna Arénában zajló felnőtt úszó országos bajnokság negyedik napjának délelőtti döntőjében. 200 háton Őri Rebeka nyerte a B-döntőt. Milák Kristóf 100 gyorson országos csúccsal győzött.

Folytatják remeklésüket a felnőtt országos bajnokságon az érdi úszók. Magó Gábor vezetőedző előzetesen egyéni csúcsokat, illetve néhány A- és B-döntőt várt versenyzőitől, melyet folyamatosan szépen teljesítenek is.

Az ob március 26-án, délelőtt rendezett döntőit az Érdi Vízisport Kft. úszója nyitotta 400 méter vegyesen, ahová az Ironlady, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka és az FTC-s Mihályvári-Farkas Viktória mögött harmadik legjobb idővel jutott be.

Bár Csulák Lia csütörtök délután úszott idejéből a fináléban kilenc századot faragott, 4:50,46-os idejével elért harmadik hellyel pedig az Érdi Vízisport Kft. első felnőtt országos bajnoki érmét szerezte!

Az érdiektől még 200 méter háton a 2004-es születésű Őri Rebeka volt érdekelt a B-döntőben. Bár oda „csak” hatodik idővel, azaz 14. helyen jutott, a délelőtti fináléban azonban 2:21,27-es idővel győzött és az előkelő, 9. helyet szerezte meg!

A férfi 100 méter gyors döntőjébe első két helyen jutott be a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium két korábbi diákja, a BVSC-Zuglót erősítő Németh Nándor és a Budapesti Honvéd SE jelenlegi, az Érdi Úszósport Kft. korábbi úszója, Milák Kristóf.

Bár kettejük csatája kiélezett küzdelmet hozott, Milák 0,16 másodperces előnyben volt féltávnál, végül egyéni csúcsán 77 századot javítva 0:48,00-ás új országos csúccsal nyert!

A döntőket az M4 Sport élőben közvetíti!

Magó Gábor vezetőedző előzetes várakozásairól ide kattintva olvashat!

Az úszó országos bajnokság előzetes rajtlistája ide kattintva érhető el, míg a részletes percprogram ide kattintva tekinthető meg!

Eredmények, Érdi Vízisport Kft., felnőtt úszó országos bajnokság, 4. nap, délelőtt, döntők, Duna Aréna