Tollaslabda: egy ezüstig jutottak az érdiek Cegléden

Zsarnai Marcell ezüstéremig menetelt a ceglédi Pesti Sport Kupán, ahol az Érdi VSE tollaslabda szakosztályának hat versenyzője mérette meg magát.

Az U15-ös és U19-es korosztály számára kiírt viadalon a fiatalabbaknál Schvirján Zsófia és Zsarnai Marcell volt érdekelt. Előbbi egyéniben a csoportjában két győzelem után a negyeddöntőben kapott ki a későbbi ezüstérmes pápai Szabó Zsófitól.

Utóbbi a csoportgyőzelem után negyeddöntőben Kerekes Balázs ellen nyert könnyedén, majd az elődöntő első szettjében Mesterházy Milán 12:6-nál visszalépett. Zsarnai Marcell a fináléban viszont már nem bírt Nusser Ádámmal, így ezüstérmet szerzett!

Az idősebbeknél Kis-Kasza Miklósnak nem kedvezett a sorsolás, hiszen a végül második helyen záró Kígyós Keán ellen egy szoros, háromszettes találkozón kapott ki. Harmos Márton jól indult, hiszen két győzelem után csak a bronzérmes Kollár Tamástól szenvedett vereséget a negyeddöntőben.

A lányoknak sem volt kedvező a sorsolás U19-ben, hiszen Bugyenszki Adrienn a végső győztes Mészáros Petrától, Schvirján Zsófia a későbbi bronzérmes Vetor Nikoltól szenvedett vereséget, míg Györgylőrincz Krisztina Simon Alízzal szemben maradt alul.

Az érdiek több párosban is érdekeltek voltak U19-ben. A fiúknál Kis-Kasza Miklós az ÚTSE-s Ágai Zsomborral a Wang Ouyang, Kollár Tamás bronzérmes duótól, míg Harmos Márton és Zsarnai Marcell a szintén a dobogó legalsó fokán végző Kígyós Keán, Tóth Levente kettőstől kapott ki a negyeddöntőben. A lányoknál pedig Bugyenszi Adrienn és Györgylőrincz Krisztina debütáló női párosa sem bírt a harmadik helyezett Siska Emese, Mészáros Petra kettőssel.

Kis-Kasza Miklós még az OSC-s Torba Katicával indult el vegyespárosban, ahol a negyeddöntőben kaptak ki a második helyen záró Zsembery Ádám, Tárkány-Szűcs Dóra duótól.

Eredmények, Pesti Sport Kupa, Cegléd
U15, fiú egyéni

Zsarnai Marcell–Ágai Zénó 2:0 (18, 8)
Zsarnai Marcell–Boros Jonatán 2:0 (14, 7)
Zsarnai Marcell–Fánczi Jakab 2:0 (12, 9)
negyeddöntő
Zsarnai Marcell–Kerekes Balázs 2:0 (12, 15)
elődöntő
Zsarnai Marcell–Mesterházy Milán 12:6-nál Mesterházy Milán feladta
döntő
Zsarnai Marcell–Nusser Ádám 0:2 (-13, -18)

U15, lány egyéni
Schvirján Zsófia–Magura Luca 2:0 (14, 16)
Schvirján Zsófia–Bimbó Petra 2:0 (16, 9)
negyeddöntő
Schvirján Zsófia–Szabó Zsófi 0:2 (-10, -8)

U19, fiú egyéni
Kis-Kasza Miklós–Kígyós Keán 1:2 (-17, 16, -15)
Harmos Márton–Németh Roland 2:0 (16, 10)
Harmos Márton–Nagy Bence Adrián 2:0 (12, 16)
negyeddöntő
Harmos Márton–Kollár Tamás (2) 0:2 (-18, -12)

U19, lány egyéni
Schvirján Zsófia–Vetor Nikol 0:2 (-14, -20)
Bugyenszki Adrienn–Mészáros Petra 0:2 (-3, -10)
Györgylőrincz Krisztina–Simon Alíz 0:2 (-18, -17)

U19, fiú páros
Kis-Kasza Miklós, Ágai Zsombor (ÚTSE)–Tóth Ábel, Szkok Bence 2:0 (9, 9)
Harmos Márton, Zsarnai Marcell–Sió Bendegúz, Kovács Dániel 2:1 (-19, 7, 12)
negyeddöntő
Kis-Kasza Miklós, Ágai Zsombor–Wang Ouyang, Kollár Tamás 0:2 (-17, -18)
Harmos Márton, Zsarnai Marcell–Kígyós Keán, Tóth Levente 0:2 (-13, -15)

U19, lány páros
Bugyenszki Adrienn, Györgylőrincz Krisztina–Siska Emese, Mészáros Petra 0:2 (-9, -12)

U19, vegyespáros
Kis-Kasza Miklós, Torba Katica (OSC)–Zsembery Ádám, Tárkány-Szűcs Dóra 1:2 (-17, 17, -18)