Női röpi: Négyszettes csatát nyert a Delta

Szoros küzdelemben győzött 3:1-re a női röplabda NB II Nyugat A-csoportjának nyitóköréből elhalasztott Közgáz SC junior elleni idegenbeli találkozón a Delta RSE Érd.

Dömötör-Mátrai Beáta lányai kifejezetten szoros küzdelmet vívtak a fővárosiakkal, miután az első játszmát 24 perc alatt öt (20:25), a másodikat 22 perc alatt két (!) ponttal (24:26) nyerték az érdiek. Aztán a hazaiak hasonlóan kiegyenlített harmadik felvonással szépíteni tudtak (25:21), de ezután már nem bírták a lépést a Deltával, amely sima 25:11-es negyedik játszmával győzött 3:1-re.

Jakab Boglárkáék egyébként korábban hazai pályán is legyőzték a Közgázt – akkor is hasonló meccsen, de 3:0-ra.

A harmadik sikerét szerző Delta RSE Érd fellépett a tabella negyedik helyére – a Budaörs, az MTK U21 és a Veszprém mögé.