Női kézi: újabb nagy bravúr a Budaörstől

Negyedik meccsén második győzelmét aratta a K&H női kézilabda ligában a Budaörs, amely remek második félidei teljesítményének köszönhetően nem kis meglepetésre ötgólos, 29–24-es sikert ért el a Siófok KC vendégeként.

Buday Dániel lányai nem kezdték jól a meccset, hiszen a Balaton-partiak tíz perc után 4–1-re vezettek, de aztán belejöttek Tóth Melindáék, akik nem sokkal később már 8–6-ra vezettek, a szünetben viszont ismét a somogyiaknál volt az előny (14–12).

A térfélcsere után viszont a Budaörs jött ki jobban a második félidőre és nem csak fordított, de a játékrész derekán már 22–17-re vezetett. Ezt a különbséget pedig a mérkőzés végéig megtartották Pálos-Bognár Barbaráék, akik az MTK elleni siker után újabb bravúrpontokat szereztek.

K&H női kézilabda liga, 4. forduló
Siófok KC–Moyra-Budaörs Handball 24–29 (14–12)
Siófok, 350 néző. Vezette: Réti, Szedmák
SKC: Csapó Kincső – Böhme 1, Kiss N. 1, Lakatos R., Jezic 2, Szarková 6 (2), Wald 6.ÚŰ
Csere: Vojnovic (kapus), Lapos, Holta 4 (1), Janjusevics, Puhalák, Sirián 2, Such 2.
Edző: Danyi Gábor
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer, Hajduch 1, J. Agbaba 4, J. Jovovics 4, Szabadfi 5, Pálos-Bognár 2.
Csere: Vártok (kapus), Tóth M. 4, Schneider 6 (4), Szalai-Szita 1, Horváth L. 2 (1), Nagy L.
Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–0. 16. p.: 5–5. 23. p.: 9–10. 37. p.: 14–17. 42. p.: 15–20. 55. p.: 21–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5