Női kézi: tízgólos győzelemmel mutatkozott be az új kapitány

Szoros első félidő (17–15) után 34–24-es Portugália elleni győzelemmel mutatkozott be a magyar női kézilabda-válogatott kispadján a nemrég kinevezett új szövetségi kapitány, Golovin Vlagyimir.

A még az MTK Budapestet is irányító Golovin Vlagyimirral, illetve több visszatérővel és két korábbi érdivel, Janurik Kingával és Schatzl Nadinenal a soraiban kezdte meg az Európa-bajnoki selejtezősorozatot az ÉRD Arénában a magyar női kézilabda-válogatott.

A mieink a Portugália elleni találkozót kifejezetten jól kezdték és hamar 6–2-es előnybe kerültek, de a luzitánok időkérésük utánszépen zárkóztak és jól is tartották magukat, olyannyira, hogy a szünetre csupán kétgólos hátránnyal vonultak.

A második játékrész elején, 17–17-nél egyenlítettek is a vendégek, de Golovin Vlagyimir együttese ezután ritmust váltott és gyorsan hat gólt tett közé, a 48. percben pedig már tíz góllal 28–18-ra vezetett. A hajrá előtt pedig eldőltek a lényegi kérdések és a magyar válogatott 34–24-es sikerrel kezdték az Európa-bajnoki selejtező 5. csoportját.

A magyar női kézilabda-válogatott október 10-én a szlovákiai Nagytapolcsányban folytatja az Eb-selejtezőt a házigazda Szlovákia ellen.

Női kézilabda, Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 1. forduló
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 34–24 (17–15)
Érd, 1800 néző. V: Kulovic, Skaljic (bosnyákok)
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, Háfra N. 3, TOMORI, Bordás, Vámos P. 1, Márton G. 2.
Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 9 (4), Tóvizi 3, KÁCSOR 5, Tóth Eszter 2, Schatzl Nadine, Kovács Anett 2, Planéta 1, Lakatos R.
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
PORTUGÁLIA: Ferreira – Gouveiva, Monteiro, LIMA 4 (2), S. Rodrigues 1, RESENDE 5 (3), Ribeiro 2.
Csere: Gois, A. Costa (kapusok), Pereira 1, Santiago 3 (1), Lage 3, Unjanque 2, Sousa 1, Minciuna 2, A. Silva.
Szövetségi kapitány: José Silva
Az eredmény alakulása. 6 perc: 4–1. 11. p.: 7–5. 17. p.: 12–8. 19. p.: 12–10. 26. p.: 16–12. 35. p.: 17–17. 42. p.: 23–17. 48. p.: 28–18. 53. p.: 30–20. 55. p.: 31–23.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6