Női kézi: próbálkozott, de nem bírt az MTK-val az ÉRD

Sokáig tartotta a lépést az MTK-val, de a hajrában a fővárosi kék-fehérek megléptek és végül 36-28-as győzelmet arattak az ÉRD ellen a K&H női kézilabda liga 5. fordulójában.

A K&H női kézilabda liga 5. fordulójában a Vasas otthonában, a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban lépett pályára az MTK Budapest pályaválasztásával az ÉRD.

Horváth Roland, a vendégek vezetőedzője azonban ezúttal Paróczy Sárára, Alexandra Vukajlovicsra, Fekete Bozsanára, Mézes Laura játékára sem számíthatott, illetve az irányító, Szabó Kitti is csak hétméteresekre tudott beállni.

A mérkőzést mégis a érdiek kezdték jobban, akik Kopecz Barbara góljaival előbb 5-3-ra, majd 6-5-re is vezettek az első tíz percben .

Ezután viszont egy hatgólos sorozattal a 15. percre 11-6-ra húztak el Dakos Noémiék  akik az ötgólos különbséget egészen a játékrész végéig tartották. Az ÉRD viszont a szezonkezdet előtti napokban igazolt Pécsi Villő góljaival a szünetre 16-13-ra zárkózott.

A térfélcsere után az érdi nevelésű kapus, Győri Barbara védései mellett Anna Kekezovity góljaival 22-16-ra húzott el a tempót váltó házigazda.

A második félidő derekán 26-24-nél úgy tűnt, megint visszajönnek a meccsbe Pécsi Villőék , de ennél tovább már nem tudtak zárkózni.

Sőt, a Pál Tamara által vezérelt kékmezesek, az 52. percben az érdi nevelésű válogatott beálló, Szabó Laura góljával 33-24-re léptek meg.

A végjátékban pedig nem tudott kozmetikázni az eredményen az ÉRD és végül 36-28-as vereséget szenvedett.

Az ÉRD legközelebb október 29-én, pénteken, 18 órától a Dunaújvárosi KKA-t látja vendégül az ÉRD Arénában.

K&H női kézilabda liga, 5. forduló
MTK BUDAPEST–ÉRD 36–28 (16–13)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 150 néző. V: Asztalos, Szalay.
MTK: Győri – Juhász E. 1, KEKEZOVICS 4, Mazák-Németh 1, Szabó L. 3, MARINCSÁK 5, Pelczéder 3.
Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Bujdosó-Gerháth 2, PÁL T. 12 (5), Dakos 2, Sallai 1, Bánfai 1, Koronczai 1.
Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: Györkös – Csáki 1, Mód, Sztankovics, ABILDA 4, KOPECZ 12 (3), PÉCSI 7.
Csere: Kántor, Hadfi (kapusok), Kóka, Kiss D. 2, Bódi, Landi, Szabó K. 2 (2).
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 16. p.: 11–6. 25. p.: 15–9. 39. p.: 23–17. 45. p.: 26–24. 53. p.: 34–25.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5