Női kézi: megtörte az ÉRD szériáját a Siófok

Nem jött össze az újabb bravúr az ÉRD női kézilabda csapatának, amely ugyan igyekezett megnehezíteni a harmadik helyen álló Siófok KC dolgát a női kézilabda NB I 14. fordulójában, de a Balaton-partiak magabiztos teljesítménnyel győztek 37–32-re.

A Siófok KC elleni meccsre visszatért kézsérüléséből Landi Gabriella, viszont Mézes Laurát továbbra is nélkülüznie kellett a hazaiaknak.

A mérkőzésen a gólok sorát Mazák-Németh Csilla révén a Siófok nyitotta, de Kiss-Walfisch Mercédesz bombáival és Szabó Kitti hétméteresével az ÉRD tartotta a lépést.

Aztán előbb Fekete Bozsanát, majd Kiss-Walfischt is kiállították, az emberelőnyt kihasználva több lerohanásgóllal léptek meg 8–4-re a vendégek.

A hirtelen jött négygólos hátrány azonban nem törte meg az ÉRD-et. Sőt, egy jó rohammal bő negyed óra után, Mód Noémi góljával egyenlített is (9–9).

A következő néhány percben pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 11–11 után egy 7–1-es szériát hoztak a vendégek, akik végül ötgólos, 19–14-es előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második játékrészben azonban hiába tett meg mindent, nem tudott zárkózni az ÉRD, mert hiába vették be többször is Kopecz Barbaráék a somogyiak kapuját, Hársfalvi Júliáék mindig góllal vagy gólokkal válaszoltak. Igaz, a különbség sem nőtt jelentősen a 40. percig.

Aztán pillanatok alatt produkált egy négygólos sorozatot a Siófok (19–28), melyre hasonlóan gyors triplával válaszoltak Fekete Bozsanáék (22–28).

A hajrában ismét nyílttá tette a meccset az ÉRD, de öt gólnál közelebb nem tudott zárkózni, így végül tisztes helytállás után 37–32-es vereséget szenvedett.

Az ÉRD legközelebb március 5-én, jövő pénteken 18 órakor lép pályára, amikor az utolsó előtti helyen álló Boglári Akadémia-SZISE vendége lesz.

Női kézilabda NB I, 14. forduló
ÉRD–Siófok KC 32–37 (14–19)
ÉRD Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Bóna, Földesi
ÉRD: Györkös – Király R. 1, Mód 4, Kopecz 4, Paróczy 1, Kiss-Walfisch 10, Fekete B. 5
Csere: Győrffy (kapus), Szabó K. 6 (6), Horváth D., Kovács B., Kóka, Landi, Sztankovics, Csáki 1, Kiss D. Zs.
Edző: Horváth Roland
SKC: Szikora – Böhme 4, Kiss N. 6, Tóth G. 6, Mazák-Németh 2, Horacek 7, Hársfalvi 8
Csere: Csapó Kincső (kapus), Jezic 3, Lapos, Such 1
Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 4–4. 12. p.: 4–8. 16. p.: 9–9. 22. p.: 11–11. 25. p.: 11–15. 34. p.: 15–21. 40. p.: 18–24. 47. p.: 22–28. 53. p.: 27–33.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2