220122_erd_szkka

Női kézi: kulcsfontosságú rangadót nyert az ÉRD

Az NB I-ben maradás szempontjából is sorsdöntő mérkőzésen fogadta a sereghajtó Szombathelyi KKA-t a K&H női kézilabda liga 12. fordulójában az ÉRD, amely döcögős kezdés után már nem engedte ki előnyét és végül 32–25-re megnyerte a rangadót.

Kissé döcögősen kezdett az ÉRD, hiszen az első percekben támadásait rendre elhibázta a házigazda, amelyből a Szombathely több lerohanásgólt szerzett, de Horváth Roland már a nyolcadik percben időt kért, amely olyannyira jól sült el a Pest megyeieknek, hogy 4–2-es hátrányból egy 7–1-es sorozattal hamar 9–5-re fordítottak.

Innentől kezdve bár a Szombathelynek voltak olyan periódusai, amikor zárkózni tudott, de az ÉRD sokkal jobban összpontosított és támadásban is egyre jobb megoldásokat választott, melynek köszönhetően a szünetre már 18–13-as érdi előnnyel érkeztek a felek.

A második félidőt kifejezetten jól kezdte az ÉRD, amely előnyét tovább növelte, ráadásul eközben a vendégek elvesztették egyik legjobbjukat, a már nyolc gólnál járó Pődör Rebekát, amely után a szombathelyi támadójáték jóval akadozóbbá vált.

A hajrá előtt még a közte tízhez is közel álltak a hazaiak, de Fekete Bozsana hatodik gólja után a vasiak találtak be négyszer is, visszahozva egy halvány reménysugarat a pontszerzésre.

Más kérdés, hogy erre az ÉRD is válaszolt, eldöntve ezzel a lényei kérdéseket, hiszen öt perccel a vége előtt még hét góllal vezettek Szabó Kittiék, akik végül 32–25-re nyertek.

Az ÉRD-re január 30-án, jövő vasárnap újabb nagyon fontos mérkőzés vár, hiszen a remeklő újonc Moyra Budaörs Handball vendégeként vív térségi rangadót.

K&H női kézilabda liga, 12. forduló
ÉRD–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 32–25 (18–13)
ÉRD: Kántor – Bódi 2, VUKAJLOVICS 8, SZABÓ KITTI 9 (4), PARÓCZY 5, Kopecz 2 (1), Fekete B. 6
Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód, Sztankovics, Mézes
Edző: Horváth Roland
SZKKA: Tomasevics – Gheorghe 3, Szekerczés, PŐDÖR R. 9 (2), Gorilszka 2 (1), Horváth P. 3, Csire 1
Csere: Balog (kapus), Sztosics 4, Kadlicsek, Szendrei 2, Virág, Pődör B. 1
Edző: Marosán György
Érd, 800 néző. V: Hargitai, Markó
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 15. p.: 9–5. 22. p.: 12–9. 27. p.: 17–11. 36. p.: 21–15. 46. p.: 24–18. 49. p.: 27–18. 53. p.: 27–22. 57. p.: 30–23.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3