Női kézi: kikapott a Fraditól a Népligetben a Budaörs

Remek kezdés után könnyedén győzte le 38–23-ra az újonc Budaörsöt az FTC-Rail Cargo Hungaria a K&H női kézilabda liga 12. fordulójában.

Az újoncként remeklő és már négy győzelemnél, illetve egy döntetlennél járó Budaörs nem kezdte jól a népligeti mérkőzést, hiszen Buday Dániel vezetőedző már néhány perc után időt kért, de a hazai rohamokat nem sikerült megállítani és a zöld-fehérek már az első félidőben magabiztos, ötgólos előnyt dolgoztak ki.

A fordulás után sem sikerült megnehezíteni a fővárosiak dolgát, akik a 39. percben a korábbi budaörsi, Szöllősi-Zácsik Szandra góljával már tízzel is vezettek (24–14), A Fradi a folytatásban is növelte a különbséget és végül 38–23-ra nyert.

A Moyra Budaörs Handball legközelebb január 30-án lép pályára, hiszen vasárnap 18 órától hazai környezetben vív térségi rangadót az ÉRD ellen.

K&H női kézilabda liga, 12. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria–Moyra-Budaörs Handball 38–23 (17–12)
Legjobb dobók: Malestein 9, Bölk 6, Szöllősi-Zácsik 5, ill. Mlinkó, Jovovity 4-4, Zsigmond, Tóth M. 3-3