Nem bírt a címvédővel a magyar válogatott

Sokáig jól tartotta magát Gulácsi Péter védéseivel a magyar válogatott, de a hajrában a Cristiano Ronaldo által vezérelt címvédő portugálok háromszor is betaláltak a labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjának Puskás Arénában rendezett teltházas nyitómérkőzésén.

A hivatalos közlés szerint 67 115 néző előtt fogadta a magyar válogatott a Puskás Arénában a címvédő Portugáliát, de Budapesten és a települések többségében is együtt szurkoltak az emberek. Érden, az Európa sétányon is több mint százan gyűltek össze közös meccsnézésre.

Bár Szalai Ádáméknak is akadt néhány helyzete, Gulácsi Péter nagy védéseire is szükség volt a portugál rohamok megfékezéséhez. A mieink egészen a hajráig tartották magukat, de Raphael Guerreiro 84. percben szerzett blokkról megpattanó góljával a portugálok szereztek vezetést. Nem sokkal később Cristiano Ronaldo előbb tizenegyesből, majd a hosszabbításban akcióból is bevettek a magyar kaput, kialakítva ezzel a címvédő 3-0-s sikerét.

Labdarúgó Európa-bajnokság
F-csoport, 1. forduló
Budapest:
Magyarország-Portugália 0-3 (0-0) (Gsz.: Guerreiro 84. perc, C. Ronaldo 87., 92. p. – az elsőt 11-esből)