Kosár: vereséggel végződő visszatérés

A Monori SE elleni 79–58-as vereséggel tért vissza a Vörösmarty Mihály Gimnázium tornacsarnokába a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjában szereplő VMG DSE.

Nem a házigazda VMG DSE számított a 28. fordulóban rendezett mérkőzés esélyesének, hiszen a Valaczkay Gábor által irányított érdiek csupán múlt héten térhettek vissza a VMG tornacsarnokába, a bajnokságban pedig 8–13-as mérleggel állnak a 10. helyen. Ezzel szemben a monoriak úgy állnak a tabella 4. helyén, hogy legutóbbi 7 mérkőzésüket kivétel nélkül megnyerték.

Ennek ellenére az első negyed jobban sikerült az érdieknek, akik hétpontos előnyt dolgoztak ki, mely a nagyszünetre ötre olvadt (30–25).

A térfélcsere után viszont kijött a két csapat közti erőnlétbeli és létszámbeli különbség, és a harmadik negyedet 15, a negyediket 11 ponttal nyerte a Monor, amely végül sima, 79–58-as győzelemmel folytatta remek szériáját.

„Az első félidőben bár sokat hibáztunk támadásban, a védekezésünk jól működött, ezért vezettünk. A második félidőben szinte mindent bedobott ellenfelünk, mert nem értünk oda védekezésben. Emellett a támadójátékunk szétesett, sok labdát eladtunk, rosszul helyezkedtünk labda nélkül. Sajnos ezzel a kerettel kínszenvedés lesz a bajnokság hátralévő része, ami látszik is az elmúlt mérkőzéseken”

– fogalmazott Valaczkay Gábor, a VMG DSE vezetőedzője.

Az érdiek május 18-án, 19 órától a Zsíros Akadémia Kőbánya vendégeként, május 22-én, 18.30-tól pedig az ELTE-BEAC otthonában lépnek pályára.

Férfi kosárlabda NB II, Közép B-csoport, 28. forduló
VMG DSE–Monori SE 58–79 (16–9, 14–16, 16–31, 12–23)
A VMG DSE pontszerzői: Naser 17/9, Miháczi, Morauvszki 10-10, Nyitrai 8/6, Kerényi 6/6, Valaczkay 5/3, Samic 2