Az Év Sportolója: három érdi a legjobb tízben

Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke az M4 Sport élő adásában ismertette az Év Sportolója díj kategóriáinak tízes listáját, amelyen három érdi sportoló is szerepel.

Az MSÚSZ és a Magyar Paralimpiai Bizottság által összeállított tízes listán három érdi szerepel: a női gyorskorcsolya váltó tagjaként az MTK Budapest sportolója, Bácskai Sára Luca, a fogyatékos sportolóknál egyéniben az Érdi VSE speciális olimpikon tollaslabdázója, Demeter Judit, illetve a fogyatékos sportolók csapat kategóriájában a női kerekesszékes vívóválogatott tagjaként Krajnyák Zsuzsanna.

Két érdi edzői is ott vannak a szűkített listán, Bácskai esetében Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina, Demeternél Sipos Béla és Cserni János.

Mellettük az év nagy részében az Érdi Úszó Sport Kft.-ben versenyző, azonban októberben a Budapesti Honvéd SE-hez igazoló Milák Kristóf szerepel a férfiaknál.
Idén is tizenegy kategóriában hirdetnek győztest. A szűkített listát az MSÚSZ és a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2018 gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

M4 Sport – Az Év Sportolója 2018 Gála
Férfiak

Bácsi Péter (birkózó)
Berecz Zsombor (vitorlázó)
Fucsovics Márton (teniszező)
Halász Bence (atléta, kalapácsvető)
Lui Shaoang (rövid pályás gyorskorcsolyázó)
Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Milák Kristóf (úszó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)
Veres Roland (kick-boxos)

Nők
Babos Tímea (teniszező)
Bodonyi Dóra (kajakos) 
Dévai Boglárka (tornász) 
Érdi Mária (vitorlázó)
Háfra Noémi (kézilabdázó)
Hosszú Katinka (úszó)
Késely Ajna (úszó)
Kovacsics Anikó (kézilabda)
Kozák Danuta (kajakos)
Márton Anita (atléta, súlylökő)

Edzők
BÁNHIDI ÁKOS ÉS CSANG CSING LINA (férfi és női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó)
Eperjesi László (Márton Anita)
Golovin Vlagyimir (junior női kézilabda-válogatott)
Märcz Tamás (férfi vízilabda-válogatott, szövetségi kapitány)
Ambros Martín (Győri Audi ETO KC) 
Marko Nikolics (MOL Vidi FC)
Sávolt Attila (Fucsovics Márton)
Sike András (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány)
Somogyi Béla (Kozák Danuta)
Szokolai László (Rasovszky Kristóf)

Csapat (hagyományos csapatsportokban)
Békéscsabai RSE 
Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphichs (női vízilabda) 
FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda) 
Férfi vízilabda-válogatott 
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Junior női kézilabda-válogatott
MOL-PICK Szeged (férfi kézilabda) 
MOL VIDI FC (labdarúgás)
Női kosárlabda-válogatott
Sopron Basket (női kosárlabda)

Csapat (egyéni sportágak csapatversenye)
Férfi kajak kettes, 200 m (Balaska Márk, Birkás Balázs)
Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás) 
Férfi rövid pályás gyorskorcsolya-váltó (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence) 
Kötöttfogású birkózóválogatott
Női kajak kettes, 500 m (Kozák Danuta, Kárász Anna)
Női kajak kettes, 1000 m (Csipes Tamara, Medveczky Erika) 
Női kajak négyes (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika) 
Női öttusacsapat (Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia)
NŐI RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA-VÁLTÓ (Jászapáti Petra, BÁCSKAI SÁRA LUCA, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett) 
Tenisz Davis-Kupa csapat (Piros Zsombor, Valkusz Máté, Borsos Gábor, Nagy Péter)

Labdarúgás (férfiak)
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Juhász Roland (MOL Vidi FC)
Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC)
Davide Lanzafame (Bp. Honvéd, FTC)
Nagy Ádám (Bologna FC)
Loic Nego (Mol Vidi FC)
Orbán Willi (RB Leipzig) 
Sallai Roland (APOEL Nicosia, Freiburg)
Sallói Dániel (Sporting Kansas City)
Szalai Ádám (Hoffenheim)

Labdarúgás (nők)
Csányi Diána (MTK Hungária FC)
Csiszár Henrietta (Bayer 04 Leverkusen)
Fenyvesi Evelin (Ferencváros)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg): 
Rácz Zsófia (Philips SV, Haladás Viktória FC) 
Süle Dóra (ETO FC Győr): 
Szabó Viktória (Ferencváros) 
Szőcs Réka (MTK Hungária FC)
Turányi Lilla (MTK Hungária FC)
Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten)

Az év fogyatékos sportolói
Férfiak

Földi Bence (hallássérült kerékpározó)
Gelencsér Róbert (szervátültetett atléta)
Horváth Zsolt (speciális bocsázó)
Iván Bence (paraúszó)
Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta)
Osváth Richárd (kerekesszékes vívó)
Pálos Péter (para-asztaliteniszező)
Suba Róbert (parakajakozó)
Tóth Attila (szervátültetett asztaliteniszező)
Velkey Ádám (szervátültetett atléta)

Nők
Dávid Krisztina (parasportlövő)
DEMETER JUDIT (speciális tollaslabdázó)
Ekler Luca (paraatléta)
Gyöngyösi Erzsébet (speciális bocsázó)
Gyurkó Alexandra (szervátültetett úszó)
Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)
Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó)
Illés Fanni (paraúszó)
Jung Andrásné (szervátültetett tollaslabdázó)
Pap Bianka (paraúszó)

Fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők
Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Hajmási, Osváth)
Havasi Gábor (bocsa)
Jancsik Árpád (úszás, Iván, Konkoly)
Király Ákos (tollaslabda, Jung, Luib)
Miklós Nándor (curling)
Milos Imre (asztalitenisz)
Pécsi Annamária (úszás, Gyurkó)
Pethő Ferenc (atlétika, Mihálovits)
SIPOS BÉLA, CSERNI JÁNOS (tollaslabda, DEMETER JUDIT)
Szabó Álmos (úszás, Pap, Illés)

Csapat
Asztalitenisz vegyespáros (szervátültetett, Tóth Irma, Tóth Attila)
Bocciaválogatott (para, Szabó Alexandra, Suha Vivien, Hegedűs László)
Bocsa vegyespáros (Varga Ágnes, Horváth Zsolt)
Curlingválogatott (hallássérült)
Férfi asztalitenisz-páros (szervátültetett, Tóth Attila, Kóka Zoltán)
Férfi 4x100 méteres atlétaváltó (szervátültetett, Velkey Ádám, Gelencsér Róbert, Szabó Donát, Zilaj Csaba)
NŐI KEREKESSZÉKES VÍVÓ VÁLOGATOTT (Madarászné dr. Mező Boglárka, Hajmási Éva, KRAJNYÁK ZSUZSANNA, Veres Amarilla)
Női teniszpáros (szervátültetett, Almagro Carmen, Jakab Ivett)
Női ülőröplabda-válogatott (para)
Tollaslabda vegyespáros (szervátültetett, Jung Andrásné, Luib István)