erd_kezilabda

Rangadót nyert az Érd az átmeneti otthonában

Kényszerűségből Gyálon kellett lejátszania hazai bajnokiját az Érdnek, de így is fölényesen győzött.

A női kézilabda NB I/B 20. fordulójában 35-22-re győzött az Érd a Komárom ellen a Gyálon megrendezett mérkőzésen.

Mint korábban írtuk, noha az Érd volt a meccs pályaválasztója, de mivel ezen a hétvégén az Érd Aréna ad otthont a női és férfi röplabda Magyar Kupa négyes döntőinek is, így az érdi kézis lányok „idegenbe szorultak”.

A mérkőzésre visszatérve, az 5. percig a vendégek vezettek 3-1-re, ám az első félidő további részében kiegyenlített játékot mutattak a csapatok, hiszen gyorsan jött az egyenlítés, majd a 12. percben 6-6, a huszadik percben 10-10 is volt az állás. 30 percnyi játék után egygólos érdi vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrész az érdi lányoknak kedvezett. Jobb volt a helyzetkihasználásuk, a 35. percben 20-16-ra is vezettek. A 48. percben már 7 gól volt az előnyük, ekkor 28-21-et mutatott az eredményjelző Simics Judit csapata javára. A hátralévő időben nagyjából egy-másfél percenként potyogtak az érdi gólok, 58:47-nél született az utolsó találat, méghozzá Török Lily állította be a 35-22-es végeredményt.

A találkozó legeredményesebb játékosa Kellermann Dóra volt 7 találattal. További gólszerzők: Hárfa 6, Szakály, Geráth 5-5, Bánhidi, Horváth, Dávid-Azari 3-3, Török 2, Pányi 1.

A tabellán továbbra is harmadik az Érd, harminckét ponttal, kettővel lemaradva a második Esztergomi Vitézektől. A Pest vármegyei csapat számára a bajnokság március 16-án folytatódik. Az érdi lányok 18 órától az Eszterházy SC-vel mérkőznek meg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Sportcsarnokában, Egerben.