Női röplabda: nem bírt a klubvilágbajnokkal a Vasas az ÉRD Arénában

Hazai pályán, az ÉRD Arénában szenvedett háromszettes vereséget a klubvilágbajnok olasz Coneglianótól a Vasas SC a női röplabda Bajnokok Ligája D-csoportjának ötödik fordulójában.

Az első fordulóban bravúrral elért ötszettes vereség után hazai pályáján, az ÉRD Arénában is igyekezett meglepetést okozni az olasz Conegliano ellen a Vasas SC női röplabda csapata, amely négy vereséggel a háta mögött várta a csoportkör utolsó előtti találkozóját.

A mérkőzés első pontját ugyan a fővárosi piros-kékek szerezték, de az olasz bajnoki címvédő, s időközben a klubvilágbajnokságot is megnyerő vendégek hamar fordítottak, négy ponttal, 8:4-re léptek meg. Jakub Gluszak lányai az első szett későbbi szakaszában sem tudtak felzárkózni, így az olaszok 25:12-re nyerték a nyitó játszmát.

A második felvonásban valamelyest megváltozott a játék képe, a Vasas 14:15-ig bírta a vendégek iramát, de ezután a Conegliano meglépett, s hiába próbálta szorosan tartani a szettet a házigazda, ezt is 25:19-re megnyerték a vendégek.

A harmadik szett elején sem volt elég a Vasas kétpontos előnye, miután az olaszok megint pillanatok alatt fordítani tudtak. 6:8 után pedig nem tudta tartani ellenfelét a magyar együttes, a Conegliano előnyét folyamatosan növelve húzta be 25:13-ra a játszmát és aratott magabiztos, 3:0-s idegenbeli győzelmet.

Az utolsó helyen álló Vasas a Bajnokok Ligája csoportkörét a harmadik helyezett román Alba Blaj (Balázsfalva) ellen zárja február 18-án.