230809-neka-erd-kezilabda

NB I-es ellenfelet vertek női kézilabdázóink

Simics Judit együttese idegenben aratott sikert a felkészülés során.

Harmadik edzőmérkőzésén második sikerét aratta az Érd NB I/B-s női kézilabdacsapata. Háfra Noémiék az eddigiekhez hasonlóan élvonalbeli ellenféllel mecseltek a hét közepén. Balatonbogláron, a Nemzeti Kézilabda Akadémia otthonában léptek pályára.

Az első félidő szoros eredményt hozott, melynek végén két góllal, 16-14-re vezetett az Érd. A második felvonásban meg tudta tartani fórját a vendégcsapat és végül 31-29-es győzelemnek örülhetett. A legeredményesebb érdi kézilabdázó Dávid-Azari Fruzsina volt, aki hat góllal vette ki a részét a sikerből.

Női felkészülési mérkőzés
NEKA – Érd 29-31 (14-16)
Érdi gólok: Dávid-Azari 6, Panyi, Sztankovics 5-5, Mlinkó 4, Braun, Gerencsér 3-3, Háfra, Kellermann 2-2, Kiss Zs.

A felkészülés nyitányán a Kozármislenyt 35-31-re múlta felül az Érd zárt kapus mérkőzésen, az Érd Arénában, majd a következő, ugyancsak hazai összecsapáson 34-32-re alulmaradt a Dunaújvárossal szemben. A legutóbbi, NEKA-elleni siker után pedig pénteken ismét játszanak női kézilabdázóink: délután 2 órától a Vasast fogadják az Érd Arénában.