Kovács Benedek bronzérmes a battai ob-n!

Megszerezte első érmét az Érdi Úszó Sport Kft. a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon, miután a viadal harmadik napján 200 méter háton Kovács Benedek harmadikként ért célba.

Kovács Benedek a kőbányai Telegdy Ádámmal és az Iron Swim versenyzőjével, Földházi Dáviddal haladt 200 háton, ahol a táv negyedénél minimális különbséggel állt a harmadik helyen, majd féltávnál ugyan valamelyest nőtt a különbség, de a második százon is megtartotta érmes helyét, így 1:54,60-as idővel a dobogó legalsó fokára állhatott.

Mellette az A-döntőben Joó Sára volt érdekelt 100 méter háton, aki 0:55,81 perces idővel a hetedik helyen zárt.

Az Érdről a héten a BHSE-hez igazoló tárnoki tehetség, Milák Kristóf 100 gyorson 0:48,06-os idővel ezüstérmes lett, míg a Budafóka érdije, Márton Richárd 0:49,45-tel nyolcadikként zárta az A-döntőt.

A százhalombattai ob utolsó versenynapján Jankó Donát 50 méter mellen és 100 méter pillangón, Ángyán Máté 50 méter háton és 100 méter pillangón, Tohl Patrik 100 méter pillangón, Joó Sára és Jánosi Kristóf szintén 100 pillén, Kovács Benedek pedig 50 háton és 100 pillén áll rajtkőre.