Kerékpár: diákolimpiai győzelem!

Az elmúlt szombaton, június 1-én rendezték meg Tamásiban a 2018/2019-es tanév Mountainbike diákolimpia országos döntőjét.

A versenyen amatőr (B-kategória), és igazolt, licencel rendelkező (A-kategória) iskolás korú gyermekek indulhattak, a nevezés az iskolákon keresztül történt. Az érdi iskolákból mindössze négy tanuló nevezett a versenyre, Ők az Érdi Kerékpáros és Triatlon Sportegyesület igazolt versenyzői, akik az „A” kategóriában álltak rajthoz.

U9-es korosztályban a lányok között Kömöz Abigél megnyerte a futamot, így ő lett a 2018/2019-es év Mountain Bike diákolimpia győztese. Kömöz Lujza a második helyen ért célba, így ő a dobogó második fokára állhatott fel. A fiúk közül U9 korosztályban Szabadi Kolos az ötödik helyen, U11 korosztályban Kömöz Sámuel a tizenegyedikként ért célba.

Május 12.-én a felnőtt csapat az XCM magyar kupa első futamán állt rajthoz Várgesztesen a Villapark Maratonon. Az időjárás ismét a sárosabb arcát mutatta, így a pálya helyenként csak a kerékpárok tolására volt alkalmas, ennek ellenére két dobogós helyezést sikerült begyűjteni. Rövid távon Bartalis Krisztina megnyerte a Master2-es női kategóriát, Kömöz Róbert a férfi Master 2-es kategóriában a dobogó második fokára állhatott fel. Kámán Csaba a Master 2 kategória ötödik helyén ért célba.

Május 26-án a Szilvásvárad Maratonon rövidtávon felnőtt kategóriában Kámán Krisztián a hetedik, Master 2 kategóriában Kömöz Róbert a 23., Kámán Csaba a 24. helyen ért célba. Június 2.-án a Mogyorósbányán megrendezett Hegyek Pokla XCM ranglista futamon rövid távon Kömöz Róbert Master 2 kategóriában a harmadik helyen végzett. Szépen gyűlnek az idei évben is a kiemelkedő eredmények, így sikeres évnek néz elébe az egyesület.