Harmincegy érem a Matrica Kupáról!

Nagy létszámmal, rengeteg nevezővel vett részt a Százhalombattai Sportuszodában immár nyolcadik alkalommal megrendezett Matrica Kupán az Érdi Úszó Sport Kft.

Hasonló tartalmaink:

A kétnapos viadal első versenynapján előbb a fiatalok álltak rajtkőre, akik közül Gasparics Zalán aranyérmes lett 50 méter gyorson, míg 50 pillangón Boriszov Noémi, 50 mellen Tóth Regina Kata ezüstéremnek örülhetett. Mellettük a dobogó legalsó fokára állhatott 50 háton Reizinger Anna, 50 gyorson Simon Korina, 50 pillén szintén Simon Korina, illetve Tóth Regina Kata, 50 mellen még Hegedűs Anna, valamint 100 gyorson Gasparics Zalán és Boriszov Noémi. Az egyéni eredmények mellett a Bodor Mátyás, Téri Bálint, Treuer Ádám, Gasparics Zalán összetételű 4×50 méteres fiú gyorsváltó is bronzérmet szerzett.

A második napon a nagyobbaké volt a főszerep. Itt kezdésként Joó Sára és Ángyán Máté is aranyérmes lett 200 vegyesen, míg ötven háton Kovács Benedek és Ángyán Máté második, Kenderesi Krisztina harmadik lett. 100 méter pillangón minden éremből jutott az érdieknek, Ángyán Máté arany, Tohl Patrik ezüst-, Kovács Benedek bronzérmes lett korosztályában.

100 mellen Jankó Donát diadalmaskodott, míg a felnőtt nőknél Joó Sáráé lett a bronzérem.

100 méter vegyesen is három érdi érem született, Ángyán itt is győzött, Joó második, míg Jankó Donát harmadik helyen érte a falat.

50 pillén Tohl Patrik szerzett egy bronzérmet, száz háton pedig három második hely jutott Magó Gábor tanítványainak, hiszen Joó Sára, Kovács Benedek és Ángyán Máté is ezüstérmesként zárt.

Jankó és Ángyán itt még nem állt le, előbbi 50 mellen, utóbbi 100 pillén szerzett még egy-egy ezüstérmet. Sőt, ők ketten Tohl Patrikkal és Pigler Attilával kiegészülve a 4×50 méteres fiú vegyesváltót is megnyerték.

Az érdiek összesen hét arany-, tizenegy ezüst- és tizenhárom bronzéremmel a hatodik helyen végeztek a csapatok közötti rangsorban.

VIII. Matrica Kupa 2018, Százhalombatta

200 m gyors
5. Gasparics Zalán (2007) – 2:28,61
7. Treuer Ádám (2008) – 2:46,88
7. Reizinger Anna (2009) – 2:53,40
8. Simon Korina (2007) – 2:34,66
8. Boriszov Noémi (2008) – 2:47,88
8. Hegedűs Anna (2009) – 2:57,13
13. Bodor Mátyás (2008) – 2:58,85
13. Tóth Regina Kata (2008) – 2:56,64
14. Csákány-Csáfordi Míra (2008) – 3:03,30
16. Angyal Kitti (2009) – 3:05,86
17. Szabadi Péter (2009) – 3:25,96

50 m hát
3. Reizinger Anna – 0:42,00
4. Téri Bálint (2007) – 0:40,36
5. Treuer Ádám – 0:40,13
5. Csákány-Csáfordi Míra – 0:41,87
8. Bodor Mátyás – 0:41,77
13. Fuchs Bence Csaba (2008) – 0:45,78
13. Pötyő Miklós Csaba (2009) – 0:49,38
15. Balázs Laura (2010) – 0:48,54
17. Váradi Hanna (2009) – 0:53,00
18. Nagy Adrienn (2009) – 0:54,18
22. Csákány-Csáfordi Zoé (2010) – 0:56,50

100 m pillangó
5. Angyal Kitti – 1.37,31

50 m gyors
1. Gasparics Zalán – 0:29,65
3. Simon Korina – 0:31,77
5. Reizinger Anna – 0:37,20
7. Boriszov Noémi – 0:34,72
12. Téri Bálint – 0:35,40
12. Hegedűs Anna – 0:39,08
12. Balázs Laura – 0:42,67
19. Szabadi Péter – 0:43,28
22. Csurgó Tamás (2009) – 0:44,41
24. Pötyő Miklós Csaba – 0:45,23
24. Csákány-Csáfordi Zoé – 0:50,98
25. Váradi Hanna – 0:46,87
26. Nagy Adrienn – 0:39,36

100 m mell
4. Gasparics Zalán – 1:32,28
6. Téri Bálint – 1:39,19
9. Fuchs Bence Csaba – 2:02,09
9. Tóth Regina Kata – 1:39,62
14. Nagy Adrienn – 2:09,91

100 m vegyes
5. Gasparics Zalán – 1:19,12
5. Treuer Ádám – 1:26,64
6. Simon Korina – 1:22,38
6. Boriszov Noémi – 1:29,15
7. Tóth Regina Kata – 1:32,08
10. Hegedűs Anna – 1:34,46
11. Téri Bálint – 1:26,57
11. Csákány-Csáfordi Míra – 1:35,23
12. Bodor Mátyás – 1:32,50
14. Angyal Kitti – 1:36,30

50 m pillangó
2. Boriszov Noémi – 0:39,39
3. Simon Korina – 0:35,15
3. Tóth Regina Kata – 0:40,34
4. Bodor Mátyás – 0:43,30
6. Csákány-Csáfordi Míra – 0:44,66
6. Hegedűs Anna – 0:43,43
8. Angyal Kitti – 0:44,48
11. Balázs Laura – 0:51,26

100 m hát
4. Reizinger Anna – 1:28,23
5. Treuer Ádám – 1:24,40
5. Csákány-Csáfordi Míra – 1:30,07
6. Angyal Kitti – 1:31,56
7. Simon Korina – 1:20,96
8. Bodor Mátyás – 1:28,20
8. Pötyő Miklós Csaba – 1.43,11
9. Csurgó Tamás – 1:49,01
11. Szabadi Péter – 1:51,68
14. Fuchs Bence Csaba – 1:44,04
18. Váradi Hanna – 1:54,19
19. Nagy Adrienn – 2:01,40

50 m mell
2. Tóth Regina Kata – 0:44,93
3. Hegedűs Anna – 0:49,50
4. Treuer Ádám – 0:46,13
5. Téri Bálint – 0:45,09
9. Balázs Laura – 0:54,40
10. Fuchs Bence Csaba – 0:55,59
15. Szabadi Péter – 0:58,79
17. Csákány-Csáfordi Zoé – 0:59,28
19. Csurgó Tamás – 1:03,50

100 m gyors
3. Gasparics Zalán – 1:08,07
3. Boriszov Noémi – 1:17,51
7. Reizinger Anna – 1:23,45
9. Hegedűs Anna – 1:24,43
11. Bodor Mátyás – 1:24,74
14. Fuchs Bence Csaba – 1:38,71
19. Pötyő Miklós Csaba – 1:39,64
19. Váradi Hanna – 1:43,42
20. Nagy Adrienn – 1:50,46
21. Szabadi Péter – 1:44,20
24. Csurgó Tamás – 1:48,22

4×50 méteres fiú vegyesváltó
3. Érdi Úszó Sport Kft. (Bodor Mátyás, Téri Bálint, Treuer Ádám, Gasparics Zalán) – 2:36,02

4×50 méteres lány vegyesváltó
5. Érdi Úszó Sport Kft. (Csákány-Csáfordi Míra, Tóth Regina Kata, Simon Korina, Boriszov Noémi) – 2:33,12

4×50 méteres lány gyorsváltó
4. Érdi Úszó sport Kft. (Hegedűs Anna, Balázs Laura, Angyal Kitti, Reizinger Anna) – 2:38,59

200 m vegyes
1. Joó Sára (1995) – 2:14,82
1. Ángyán Máté (2005) – 2:17,01
4. Dulka Zsófia (2006) – 2:31,45
5. Jankó Donát (2003) – 2:13,49
8. Tohl Patrik (2004) – 2:16,65
12. Polgár Laura (2003) – 2:30,68
12. Kenderesi Krisztina (2005) – 2:37,73
14. Tohl Dániel (2005) – 2:32,45
14. Jánosi Viktória (2002) – 2:33,17
21. Kovács Karolina (2004) – 2:37,13
23. Poteczin Dániel (2006) – 2:37,49
24. Dávid Eliza (2003) – 2:39,12
27. Vári Marcell (2004) – 2:29,56
35. Jánosi István Márk (2005) – 2:51,70

50 m hát
2. Kovács Benedek (1998) – 0:25,63
2. Ángyán Máté – 0:29,63
3. Kenderesi Krisztina – 0:33,07
6. Dulka Zsófia – 0:33,44
10. Polgár Laura – 0:33,43

100 m pillangó
1. Ángyán Máté – 1:02,18
2. Tohl Patrik – 0:59,23
3. Kovács Benedek – 0:54,28
4. Tohl Dániel – 1:09,32
16. Pozsonyi Kitti – 1:14,53
20. Jánosi Viktória – 1:09,70

50 m gyors
5. Jankó Donát – 0:25,58
6. Tohl Patrik – 0:25,67
8. Poteczin Dániel – 0:29,44
8. Kenderesi Krisztina – 0:29,77
14. Pigler Attila (2003) – 0:26,34
15. Polgár Laura – 0:29,46
18. Dávid Eliza – 0:30,03
24. Jánosi Márk – 0:31,58
29. Vári Marcell – 0:28,17

100 m mell
1. Jankó Donát – 1:07,50
3. Joó Sára – 1:13,51
12. Kovács Karolina – 1:20,64
21. Jánosi Viktória – 1:28,28

100 m vegyes
1. Ángyán Máté – 1:03,58
2. Joó Sára – 1:03,54
3. Jankó Donát – 1:01,68
10. Tohl Dániel – 1:10,90
10. Kenderesi Krisztina – 1:14,12
22. Jánosi Viktória – 1:14,11
24. Poteczin Dániel – 1:15,13
24. Pozsonyi Kitti – 1:18,50
29. Vári Marcell – 1:09,21
31. Jánosi Márk – 1:19,10

50 m pillangó
3. Tohl Patrik – 0:27,60
10. Jánosi Viktória – 0:31,84
12. Poteczin Dániel – 0:33,32

100 m hát
2. Joó Sára – 1:02,50
2. Kovács Benedek – 0:53,98
2. Ángyán Máté – 1:05,18
13. Pigler Attila – 1:06,77
15. Polgár Laura – 1:11,29
19. Kovács Karolina – 1:12,80
21. Jánosi István Márk – 1:18,07
22. Dávid Eliza – 1:14,45

50 m mell
2. Jankó Donát – 0:30,91
10. Kovács Karolina – 0:38,84
12. Vári Marcell – 0:35,64

100 m pillangó
2. Ángyán Máté – 0:58,74
8. Tohl Patrik – 0:55,77
8. Tohl Dániel – 1:02,01
14. Pigler Attila – 0:56,97
16. Kenderesi Krisztina – 1:07,80
18. Dávid Eliza – 1:04,13
20. Polgár Laura – 1:04,34
21. Pozsonyi Kitti – 1:09,27
35. Jánosi István Márk – 1:11,76

4×50 méteres férfi vegyesváltó
1. Érdi Úszó Sport Kft. (Ángyán Máté, Jankó Donát, Tohl Patrik, Pigler Attila) – 1:52,09

 

HIRDETÉS
Címkék

kerdoiv_banner