Az idei első ötvenes

A hétvégén Székesfehérváron szerepeltek az Érdi Úszó Sport Kft. nyolc évesnél idősebb versenyzői, akik nyolc arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek idei első ötven méteres medencében rendezett versenyükön.

Hasonló tartalmaink:

Előbb szombaton a 8-11 éves korosztály számára tartották a 8.11 versenyt a székesfehérvári Csitáry G. Emil uszodában, ahol 379 úszó összesen 1204 nevezést adott le, majd ezt követően a 12 évnél idősebbek álltak rajtkőre, akiknél pedig a 325 résztvevő 1062-szer ugrott vízbe.

Előbbi viadalon az érdieket hat fiú és kilenc lány képviselte, s a három váltóval együtt 64 alkalommal álltak rajtkőre. Németh Kitty csapatából a legjobb egyéni helyezést a 400 méter gyorson érdekelt 2008-as születésű Treuer Ádám érte el, aki az A-kategóriások között harmadikként érte a falat, míg a másik érmet az A-B-kategóriás 2007-2008-as születésű 4×100 méteres fiú vegyesváltó érte el, hiszen a Bodor Mátyás, Téri Bálint, Gasparics Zalán és Treuer Ádám alkotta érdi kvartett aranyérmes lett.

A viadal második napja több érmet tartogatott Magó Gábor és Selmeci Attila tanítványai számára, hiszen a nagyobbaknál tizenkét fiú és tizenkét lány összesen 58 alkalommal állt rajtkőre.

ű100 méter gyorson a 2005-ös Ángyán Máté, illetve Joó Sára is nyert, míg a 2003-as Jankó Donát harmadik helyen végzett. 200 méter pillangón Milák Kristóf és Barócsai Petra sem talált legyőzőre, míg 200 háton Jankó Donát ezüstérmet szerzett. A 200 hát a férfiaknál az érdiek száma volt, hiszen Kovács Benedek Milák Kristófot megelőzve ért elsőként a célba. 400 gyorson Barócsai Petra aranyérme mellett Kovács Benedek és Ángyán Máté is másodikként érte a falat, míg 400 vegyesen Joó Sára lett az aranyérmes, ami azért is furcsa, mert a 23 esztendős úszó sokkal inkább a rövid, sprinttávokat részesíti előnyben, mint az egyik legnehezebb számot, a 400 vegyest. Így összesítésben a tizenkét évnél idősebbek hét arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet szereztek Székesfehérváron.

Eredmények
8.11, I. forduló, Székesfehérvár
50 m mell

6. Balázs Laura (2010, C-kategória) – 0:57,27
12. Hegedűs Anna (2009, C-kategória) – 0:52,07
18. Stattner Nóra Luca (2010, C-kategória) – 1:16,45
29. Angyal Kitti (2009, C-kategória) – 0:56,81
32. Szabadi Péter (2009, C-kategória) – 1:01,40

50 m hát
10. Reizinger Anna (2009, C-kategória) – 0:42,77
16. Balázs Laura – 0:52,43
18. Marosszéki Armand (2010, D-kategória) – 0:55,40
18. Angyal Kitti – 0:45,75
26. Hegedűs Anna – 0:48,93
26. Stattner Nóra Luca – 1:03,99
32. Szabadi Péter – 0:54,41

50 m gyors
10. Hegedűs Anna – 0:37,88
14. Balázs Laura – 0:49,16
16. Marosszéki Armand – 0:48,14
20. Reizinger Anna – 0:40,74
25. Stattner Nóra Luca – 0:59,39
29. Szabadi Péter – 0:45,74
33. Angyal Kitti – 0:44,08

100 m pillangó
5. Bodor Mátyás (2008, B-kategória) – 1:42,61
5. Boriszov Noémi (2008, B-kategória) – 1:38,10
7. Gasparics Zalán (2007, A-kategória) – 1:26,77
9. Tóth Regina Kata (2008, B-kategória) – 1:46,80

200 m hát
5. Treuer Ádám (2008, A-kategória) – 3:04,65
6. Simon Korina (2007, A-kategória) – 2:59,46
7. Reizinger Anna – 3:18,70
10. Gasparics Zalán – 3:02,13
10. Angyal Kitti – 3:28,57
13. Szabadi Péter – 4:08,53
13. Csákány-Csáfordi Míra (2008, B-kategória) – 3:13,79
14. Bodor Mátyás (2008, A-kategória) – 3:16,91
15. Téri Bálint (2007, A-kategória) – 3:11,09
17. Boriszov Noémi– 3:21,45

200 m mell
9. Hegedűs Anna – 3:51,85
12. Tóth Regina Kata– 3:40,55
16. Simon Korina – 3:35,97
16. Csákány-Csáfordi Míra – 3:52,58
18. Téri Bálint – 3:43,56

400 m gyors
3. Treuer Ádám – 5:43,69
8. Boriszov Noémi – 6:17,93
11. Bodor Mátyás – 6:51,84
12. Tóth Regina Kata – 6:29,90
13. Csákány-Csáfordi Míra – 6:31,80
24. Téri Bálint – 6:31,81

400 m vegyes
6. Simon Korina– 6:31,22
10. Gasparics Zalán – 6:31:11

4×50 m leány vegyesváltó, C-D-kategória, 2009-10
4. Érdi Úszó Sport Kft. (Angyal Kitti, Balázs Laura, Hegedűs Anna, Reizinger Anna) – 3:11,67

4×100 m fiú vegyesváltó, A-B-kategória, 2007-08
1. Érdi Úszó Sport Kft. (Bodor Mátyás, Téri Bálint, Gasparics Zalán, Treuer Ádám) – 5:58,66

4×100 m leány vegyesváltó, A-B-kategória, 2007-08
7. Érdi Úszó Sport Kft. (Csákány-Csáfordi Míra, Tóth Regina Kata, Simon Korina, Boriszov Noémi) – 6:06,64

 

12+, Székesfehérvár
100 m gyors
1. Ángyán Máté (2005, A-kategória) – 1:00,68
1. Joó Sára (1995, A-kategória) – 0:57,79
3. Jankó Donát (2003, B-kategória) – 0:57,74
4. Tohl Patrik (2004, A-kategória) – 0:57,82
8. Tohl Dániel (2005, A-kategória) – 1:04,66
10. Dávid Eliza (2003, B-kategória) – 1:05,80
11. Őri Rebeka (2004, B-kategória) – 1:06,20
12. Polgár Laura (2003, B-kategória) – 1:06,42
17. Tüke Gréta (2005, A-kategória) – 1:13,05
19. Bencsik Emil Henrik (2005, A-kategória) – 1:09,21
19. Kovács Karolina (2004, B-kategória) – 1:09,19
28. Jánosi Márk (2005, A-kategória) – 1:14,52

200 m pillangó
1. Milák Kristóf (2000, A-kategória) – 1:56,91
1. Barócsai Petra (2001, C-kategória) – 2:17,20

200 m mell
2. Jankó Donát– 2:35,41
9. Dulka Zsófia (2006, A-kategória) – 3:04,83
14. Bencsik Emil Henrik – 3:13,63
16. Tüke Gréta– 3:15,44

200 m hát
1. Kovács Benedek (1998, A-kategória) – 2:03,29
2. Milák Kristóf– 2:05,07
4. Őri Rebeka– 2:28,19
6. Jánosi Viktória (2002, C-kategória) – 2:38,40
7. Dulka Zsófia – 2:38,20
8. Kovács Karolina – 2:41,21
10. Jankó Donát – 2:25,26
11. Tohl Patrik– 2:22,91
14. Poteczin Dániel (2005, A-kategória) – 2:50,91
15. Pigler Attila (2003, B-kategória) – 2:31,82
15. Kenderesi Krisztina (2005, A-kategória) – 2:46,44
16. Jánosi Márk– 2:51,80
25. Pozsonyi Kitti (2006, A-kategória) – 2:54,33

400 m gyors
1. Barócsai Petra– 4:24,96
2. Ángyán Máté– 4:35,31
2. Kovács Benedek – 4:02,45
8. Tohl Patrik – 4:28,11
9. Jánosi Viktória – 4:55,51
11. Polgár Laura – 4:53,25
12. Tohl Dániel – 4:52,13
14. Dávid Eliza – 4:59,46
15. Bencsik Emil Henrik– 4:59,76
20. Pigler Attila– 4:39,24
28. Poteczin Dániel– 5:15,22

400 m vegyes
1. Joó Sára – 5:05,52
13. Kenderesi Krisztina – 6:00,84
17. Pozsonyi Kitti – 6:11,12

HIRDETÉS
Címkék