Huszonnyolc érdi érem!

129 résztvevővel tartották meg a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tornacsarnokában a Pest Megyei Diáksport Szövetség, a Magyar Tollaslabda Szövetség és az Érdi VSE tollaslabda szakosztályának közös szervezésében a tollaslabdázók Pest megyei diákolimpiai döntőjét.

Hasonló tartalmaink:

A kilenc pályán rendezett viadalon húsz kategóriában viaskodtak a résztvevők: Az A-kategóriás fiúknál a III-VI. korcsoportban tizenegyen, a lányoknál a II-V. korosztályban tizenketten, a B-kategóriában I-VI.-os korcsoportos fiúknál 62-en (!), a lányoknál 44 (!)-en indultak.

A helyszínt biztosító Batthyányból az A-kategóriából Kis-Kasza Arabella (II. kcs., 2. hely), Fekete Tímea (II., 3.), Horváth Barnabás (III., 2.), Schvirján Zsófia (III., 1.) és Bugyenszki Adrienn (IV., 1.) jutott tovább a márciusi, kiskunfélegyházi országos döntőbe, ahová a korosztályos válogatottal Szlovéniában szereplő Kis-Kasza Miklós szabadkártyával jutott be. A B-kategóriások között tizennyolcan mentek tovább a februári, ceglédi Észak-Magyarországi területi döntőre: Harmos Boldizsár (I., 1.), Borbás Dávid (I., 2.), Nikolics Bence (I., 3.), Hegyesi Alexa (I., 2.), Fekete Dóra (I., 3.), Horváth Levente (II., 1.), Flórián Bence (II., 2.), Kovács Marcell (II., 3.), Zsarnai Marcell (III., 1.), Vid Ferenc (III., 3.), Villás Vivien (III., 3.), Nagy Eszter (III., 3.), Nika Roland (IV., 3.), Nikolics Dominik (IV., 3.), Perényi Zsófia (IV., 1.), Györgylőrincz Krisztina (IV., 2.), Becker Vanda (IV., 3.) és Szabó Fanni (IV., 3.) jutott be.

Azaz a Batthyány hét első, hét második és nyolc harmadik helyet szerzett a megyedöntőn.

Ami a többi érdit illeti, a százhalombattai Arany János Általános Iskolába járó Dulcz Domos a harmadik korcsoportos fiúknál lett első, testvére, az érdi bolyais Bende pedig a negyedik korosztályban, míg a szintén bolyais Boros Zsófia Bugyenszki Adrienn mögött lett második az A-kategóriások között.

A „B-seknél” az érdi VMG-s Harmos Márton nyerte a negyedik korcsoportos fiúk versenyét, míg az eggyel nagyobbak között a százhalombattai Széchenyibe járó Tóth Róbert győzött, megelőzve többek között az érdi gárdonyis Nagy Richárdot.

Azaz a Batthyány mellett a többi érdi induló négy arany-, illetve egy-egy ezüst- és bronzérmet szerzett, így az országos döntőn nyolcan már biztosan képviselik az érdieket, míg a területin 21-en vesznek részt.

180122_tollas_3Tollaslabda, Pest megyei diákolimpiai döntő, eredmények:

A-kategória
II. korcsoport
lány:
1. Szajki Sára (Verőce, Géza Fejedelem Ref. Ált. Isk.), 2. Kis-Kasza Arabella (Érdi Batthyány), 3. Fekete Tímea (Érdi Batthyány) és Lengyel Flóra (Verőce, Géza Fejedelem Ref. Ált. Isk.)

III. kcs.
fiú: 1. Dulcz Domos (Százhalombattai Arany János Ált. Isk. és Gimn.), 2. Horváth Barnabás (Érdi Batthyány),
3. Hou Yunwang (Budapesti Amerikai Nemz. Isk.)
lány: 1. Schvirján Zsófia (Érdi Batthyány), 2. Lepkó Dorottya (Göd, Huzella T. Két Tan. Nyelvű Ált. Isk.), 3. Bartha Sára (Vác, Árpád Fejedelem Ált. Isk.)

IV. kcs.
fiú: 1. Dulcz Bende (Érdi Bolyai),
2. Granát Kornél (Gödi Németh L. Ált. Isk. és AMI), 3. Nagy Bence Adrián (Fóti Waldorf Ált. Isk. és AMI)
lány: 1. Bugyenszki Adrienn (Érdi Batthyány), 2. Boros Zsófia (Érdi Bolyai),
3. Móga Réka (Zsámbéki Zichy M. Ált. Isk.) és Kardos Luca (Zsámbéki Zichy M. Ált. Isk.)

V. kcs.
fiú:
Csobod Marcell (Váci Madách I. Gimn.), 2. Spiesz Mátyás (Dunakeszi, Radnóti M. Gimn.)
lány: Nagy Maja (Fóti Waldorf Ált. Isk. és AMI)

VI. kcs.
fiú:
Horváth Ábel (Váci Madách I. Gimn.)

B-kategória
I. kcs.
fiú: 1. Harmos Boldizsár (Érdi Batthyány), 2. Borbás Dávid (Érdi Batthyány)
, 3. Wang Shuo (Budapesti AMI) és Nikolics Bence (Érdi Batthyány)
lány: 1. Novák Adrienn (Zsámbéki Zichy M. Ált. Isk.), 2. Hegyesi Alexa (Érdi Batthyány) 3. Fekete Dóra (Érdi Batthyány) és Lepkó Sarolta (Gödi Huzella T. Két Tan. Nyelvű Ált. Isk.)

II. kcs.
fiú:
1. Horváth Levente (Érdi Batthyány), 2. Flórián Bence (Érdi Batthyány), 3. Kovács Marcell (Érdi Batthyány) és Boros Jonatán (Váci Árpád Fejedelem Ált. Isk.)
lány: 1. Spiesz Anna (Verőce, Géza Fejedelem Ref. Ált. Isk.), 2. Onder Tamara (Zsámbéki Zichy M. Ált. Isk.), 3. Grauszmann Gréta (Verőce, Géza Fejedelem Ref. Ált. Isk.) és Víg Karolina (Zsámbéki Zichy M. Ált. Isk.)

III. kcs.
fiú: 1. Zsarnai Marcell (Érdi Batthyány),
2. Legerszki Kornél (Zsámbéki Premontrei K. Sz. J. Ált. Isk., Gimn. és AMI), 3. Vid Ferenc (Érdi Batthyány) és Sedró Kornél (Dánszentmiklósi Ady E. Ált. Isk. és AMI)
lány: 1. Takács Tünde (Kistarcsai Simándy Józef Ált. Isk. és AMI), 2. Szajki Anna (Verőcei Géza Fejedelem Ált. Isk.), 3. Villás Vivien (Érdi Batthyány) és Nagy Eszter (Érdi Batthyány)

IV. kcs.
fiú:1. Harmos Márton (Érdi VMG),
2. Virsinger Balázs (Váci Boronkay Gy. Műsz. Szakgimn. és Gimn.), 3. Nika Roland (Érdi Batthyány) és Nikolics Dominik (Érdi Batthyány)
lány: 1. Perényi Zsófia (Érdi Batthyány), 2. Györgylőrincz Krisztina (Érdi Batthyány), 3. Becker Vanda (Érdi Batthyány) és Szabó Fanni (Érdi Batthyány)

V. kcs.
fiú: 1. Tóth Róbert (Százhalombattai Széchenyi I. Szakgimn. és Gimn.),
2. László Dávid (Szterényi J. Szakgimn. és Szki.), 3. Nagy Richárd (Érdi Gárdonyi) és Szőke Richárd (Dunakeszi Radnóti M. Gimn.)
lány:
1. Hollósi Boglárka (Dunakeszi Radnóti M. Gimn.)

VI. kcs.
fiú:
1. Mester Áron (Budakeszi Prohászka O. Kat. Gimn.), 2. Palotai Péter (Nagykőrösi Arany J. Ref. Gimn.)
lány:
1. Jeruska Zsuzsanna (Ceglédi Bem J. Műsz. Szakgimn. és SZKI), 2. Virsinger Dominika (Váci Boronkay Gy. Szakgimn. és Gimn.)

 

Címkék

kerdoiv_banner