Félszáz érem az úszóktól!

Ötven érmet, szám szerint tizennégy arany-, tizenkilenc ezüst- és tizenhét bronzérmet, valamint további ötvennégy döntős helyezést ért el az Érdi Úszó Sport Kft. a Pest Megyei Úszó Csapatbajnokság harmadik fordulóján, a budapesti Tüske uszodában, ezzel megnyerve az egyesületek viadalát.

Hasonló tartalmaink:

A Pest megyei csapatbajnokság harmadik körében nyolc versenyszámban hirdettek győztest a különböző korosztályok számára.

Az érdiek közül 50 méter háton Jankó Donát, Treuer Ádám és Dulka Zsófia is aranyérmes lett. 200 méter pillangón Jánosi Viktória zárt az élen, míg 50 méter gyorson Boriszov Noémi elsőként érte a falat a 2008-asok között. 200 méter háton három érdi arany született, miután Treuer Ádám, Dulka Zsófia és Csákány-Csáfordi Míra is győzött.

50 méter mellen Jankó Donát nyakába került az aranyérem. 200 méter gyorson pedig Poteczin Dániel és Dávid Eliza is elsőként ért célba. Az 50 méter pillangón Ángyán Máté és Jánosi Viktória is megnyerte korosztályát, míg a tizennegyedik érdi arany a 200 méter mellet megnyerő Kovács Karolináé lett.

Az érdiek összesen ötven érmet, tizennégy aranyat, tizenkilenc ezüstöt és tizenhét bronzérmet szereztek a Tüske uszodában, mellyel fölényesen megelőzték a csapatversenyben második helyet megszerző Százhalombattai VUK SE-t, amely tizenhárom arany-, tizennyolc ezüst- és négy bronzérmet ért el. A csapatverseny harmadik helyén a Dunaharaszti MTK végzett, amely a legtöbb elsőséget jegyezte, huszonegyet, de a hét ezüst és nyolc bronzérem mellett csak huszonkét döntős eredménye lett.

A térség úszócsapatai közül a Budaörsi SC ötödik helyen zárt hat első, négy második és tizenhárom harmadik helyezéssel.

A Pest megyei úszó csapatbajnokság harmadik fordulójának részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

A Pest megyei úszó csapatbajnokság 3. fordulójában dobogón végző egyesületek:
1.
Érdi Úszó Sport 542 pont, 2. Százhalombattai VUK SE 371 pont, 3. DMTK-KVSE 368 pont

Pest megyei úszó csapatbajnokság, 3. forduló, érdi dobogósok:
50 m hát

1. Jankó Donát (2003) – 0:31,32
1. Treuer Ádám (2008) – 0:41,09
1. Dulka Zsófia (2006) – 0:35,22
2. Ángyán Máté (2005) – 0:32,31
2. Gasparics Zalán (2007) – 0:40,36
2. Bodor Mátyás (2008) – 0:44,67
2. Soeterbroek Krisztina (2003) – 0:32,85
3. Édes Enikő (2003) – 0:34,51

200 m pillangó
1. Jánosi Viktória (2002) – 2:30,19
2. Őri Rebeka (2004) – 2:47,54

50 m gyors
1. Boriszov Noémi (2008) – 0:36,13
2. Jankó Donát (2003) – 0:26,47
2. Poteczin Dániel (2006) – 0:32,29
2. Treuer Ádám (2008) – 0.36,08
2. Őri Rebeka (2004) – 0:30,42
3. Ángyán Máté (2005) – 0:28,56
3. Jánosi Viktória (2002) – 0:30,74

200 m hát
1. Treuer Ádám (2008) – 3:00,15
1. Dulka Zsófia (2006) – 2:37,24
1. Csákány-Csáfordi Míra (2008) – 3:11,83
2. Bodor Mátyás (2008) – 3:13,55
2. Kovács Karolina (2004) – 2:41,35
2. Boriszov Noémi (2008) – 3:20,98
3. Kenderesi Krisztina (2005) – 2:50,19
3. Simon Korina (2007) – 2:54,05
3. Reizinger Anna (2009) – 3.24,00

50 m mell
1. Jankó Donát (2003) – 0:33,12
3. Vári Marcell (2004) – 0:38,62
3. Poteczin Dániel (2006) – 0:42,03
3. Édes Enikő (2002) – 0:40,09
3. Dulka Zsófia (2006) – 0:41,88
3. Tóth Regina Kata (2008) – 0:47,71

200 m gyors
1. Dávid Eliza (2003) – 2:20,87
1. Poteczin Dániel (2006) – 2:27,55
2. Tohl Dániel (2005) – 2:18,60
2. Treuer Ádám (2008) – 2:44,52
3. Tüke Gréta (2005) – 2:39,26
3. Pozsonyi Kitti (2006) – 2:38,83

50 m pillangó
1. Ángyán Máté (2005) – 0:30,45
1. Jánosi Viktória (2002) – 0:31,23
2. Jankó Donát (2003) – 0:28,86
2. Poteczin Dániel (2006) – 0.34,93
2. Tóth Regina Kata (2008) – 0:43,53
2. Soetoerbroek Krisztina (2003) – 0:33,06
2. Édes Enikő (2003) – 0:33,58
3. Őri Rebeka (2004) – 0:32,40
3. Gasparics Zalán (2007) – 0:36,24
3. Boriszov Noémi (2008) – 0:44,23 – holtversenyben

200 m mell
1. Kovács Karolina (2004) – 2:59,30
2. Tóth Regina Kata (2008) – 3:38,95

Címkék

nemzeti_szavazas_3