Eggyel kevesebb érem, mint múlt héten

Ezúttal „csak” harminckét érmet szereztek a Százhalombattán hetedszer megrendezett Matrica Kupán az Érdi Úszó Sport Kft. növendékei. Az érdi úszók nyolc arany-, hét ezüst- és tizenhét bronzérmet szereztek a viadalon.

Hasonló tartalmaink:

Több érdi úszópalánta is remekelt a százhalombattai VII. Matrica Kupán. A legtöbb érmet a 2008-as születésű Treuer Ádám és a 2007-es Gasparics Zalán szerezték – szám szerint hatot. Előbbi 100 és 200 méter gyorson, 50 méter háton és 100 méter pillangón is aranyérmes lett, míg 100 méter vegyesen és háton másodikként ért célba.

Ugyancsak hatszor állhatott dobogóra a 2007-es Gasparics Zalán, ő az 50 és 100 méter pillangón elért elsőségei mellett 50 méter gyorson második, 100 és 200 méter gyorson, valamint 50 méter mellen harmadik helyen végzett.

Ángyán Máté sem panaszkodhat, miután két arany, egy ezüst- és két bronzérmet szerzett: 100 méter pillangón és 100 méter vegyesen sem talált legyőzőre a 2005-ös korosztályban, 100 méter gyorson ezüstérmes, 100 méter mellen bronzérmes lett, valamint a 4×50 méteres fiú vegyesváltóval Tohl Dániellel, Bencsik Emil Henrikkel és Poteczin Dániellel harmadik helyen ért célba.

50 méter háton Dulka Zsófia (2006) és Simon Korina (2007), 50 méter pillangón Balázs Laura (2010) lett ezüstérmes.

Simon Korina 50 méter pillangón és 200 m gyorson, Kenderesi Krisztina 50 méter háton és gyorson, Reizinger Anna 50 méter háton, Poteczin Dániel 100 méter pillangón Tohl Dániel 50 méter pillangón, Dulka Zsófia 100 méter háton, Balázs Laura 50 méter mellen, Boriszov Noémi pedig 100 méter gyorson lett bronzérmes.

A lány váltóknál a 2005 és 2007 közötti születésűeknél a Dulka Zsófia, Tüke Gréta, Kenderesi Krisztina, Pozsonyi Kitti alkotta négyes, valamint a 2008-as és annál fiatalabbaknak rendezett számban a Csákány-Csáfordi Mírából, Tóth Regina Katából, Hegedűs Annából és Boriszov Noémiből álló érdi kvartett egyaránt harmadikként érte a falat.

A verseny részletes jegyzőkönyve ide kattintva érhető el!

Eredmények, VII. Matrica Kupa, Százhalombatta
200 m gyors

3. Gasparics Zalán (2007)
1. Treuer Ádám (2008)
3. Simon Korina (2007)

50 m hát
1. Treuer Ádám
3. Kenderesi Krisztina (2005)
2. Dulka Zsófia (2006)
2. Simon Korina
3. Reizinger Anna (2009)

100 m pillangó
1. Ángyán Máté (2005)
3. Poteczin Dániel (2006)
1. Gasparics Zalán
1. Treuer Ádám

50 m gyors
2. Gasparics Zalán
3. Kenderesi Krisztina

100 m mell
3. Ángyán Máté

100 m vegyes
1. Ángyán Máté
2. Treuer Ádám

50 m pillangó
3. Tohl Dániel (2005)
1. Gasparics Zalán
3. Simon Korina
2. Balázs Laura (2010)

100 m hát
2. Treuer Ádám
3. Dulka Zsófia

50 m mell
3. Gasparics Zalán
3. Balázs Laura

100 m gyors
2. Ángyán Máté
3. Gasparics Zalán
1. Treuer Ádám
3. Boriszov Noémi (2008)

4×50 m fiú vegyesváltó (2005-2007)
3. Érdi Úszó Sport Kft. (Tohl Dániel, Bencsik Emil Henrik, Poteczin Dániel, Ángyán Máté)

4×50 m lány vegyesváltó (2005-2007)
3. Érdi Úszó Sport Kft. (Dulka Zsófia, Tüke Gréta, Kenderesi Krisztina, Pozsonyi Kitti)

4×50 m lány vegyesváltó (2008 és fiatalabb)
3. Érdi Úszó Sport Kft. (Csákány-Csáfordi Míra, Tóth Regina Kata, Hegedűs Anna, Boriszov Noémi)

(Fotó: Swimmingerd facebook-oldala)

Címkék

nemzeti_szavazas_3