Egy ezüst, egy bronz és hat csúcs az ob második napjáról

A debreceni felnőtt úszó országos bajnokság második napján Joó Sára 50 méter pillangón egyéni csúccsal lett bronzérmes, Barócsai Petra 400 m gyorson, Milák Kristóf 50 m pillangón, a százhalombattai Grátz Benjámin és Ilyés Laura Vanda pedig 200 m vegyesen döntőzött. Két érem és hat egyéni csúcs született.

Hasonló tartalmaink:

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.-be szeptemberben igazoló Joó Sára egyéni legjobbjától elmaradva az ötödik helyen jutott az 50 méter pillangó fináléjába, ahol viszont két és fél tizedet javított rekordján, ezzel pedig Molnár Flóra és Sasha Touretski mögött, de a riói olimpiát megjáró Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána előtt a dobogó legalsó fokára állhatott. Ebben a számban a férfiaknál Milák Kristóf a döntőben hetedik lett, míg a B-döntőben Jánosi Kristóf negyedik, a Dunaharaszti MTK-t erősítő Tekauer Márk hatodik, Kovács Benedek pedig nyolcadik lett, Jánosi és Kovács egyaránt új egyéni csúcsot állított fel. A Budafókás Márton Richárd 25. helyen végzett.

A csütörtöki versenynapon Barócsai Petra a 400 m gyors előfutamában jócskán elmaradt legjobbjától, ám így is hatodikként döntőzhetett, ahol viszont 4,1 tizeddel javította meg egyéni csúcsát, ez viszont Késely Ajna, Hosszú Katinka, Kapás Boglárka és Juhász Adél mögött az ötödik helyet jelentette.

Ugyanebben a számban a férfiaknál Milák Kristóf épphogy lemaradt a fináléról, miután az előfutamban a kilencedik helyen végzett, míg a Budafóka XXII. SE érdi úszója, Márton Richárd Verrasztó Dávid mögött második idővel ment tovább a fináléba, ott viszont bődületes egyéni csúcsot úszva (3:50,22), legjobbján majd’ két másodpercet javítva lett ezüstérmes a BVSC-Zugló úszója, Bernek Péter mögött.

200 m vegyesen a battaiaktól Ilyés Laura Vanda a B-döntőben hatodik lett, míg a férfiaknál Grátz Benjámin az A-döntőben ötödik helyen végzett, igaz, csúcsától egy másodperccel maradt el, valamint a fináléban két versenyzőt is kizártak. Ebben a számban az érdiektől január elején a Vasashoz igazoló Sós Dániel bronzérmes lett Cseh László és Telegdy Ádám mögött.

A térség tizenegy versenyzője két nap és huszonhárom versenyszám után tizennégy egyéni rekordnál jár!

Debrecen, Felnőtt Úszó Országos Bajnokság, 2. nap, eredmények:

400 m gyors
5. Barócsai Petra – 4:14,94, egyéni csúcs

2. Márton Richárd – 3:50,22, egyéni csúcs

200 m vegyes
B-döntő:
6. Ilyés Laura Vanda – 2:21,94

5. Grátz Benjámin – 2:01,95

28. Vigassy Bálint – 2:16,27, egyéni csúcs

50 m pillangó
3. Joó Sára – 0:27,12, egyéni csúcs

7. Milák Kristóf – 0:24,45

B-döntő:
4. Jánosi Kristóf – 0:25,00, egyéni csúcs
6. Tekauer Márk – 0:25,15
8. Kovács Benedek – 0:25,30, egyéni csúcs

Az országos bajnokság részletes programja ide kattintva  érhető el!
Az érdi úszókkal készült interjúnkat ide kattintva olvashatja el, míg mesteredzőjükkel, Selmeci Attilával készített beszélgetésünk itt érhető el.

Rajtlista (zárójelben a versenyző születési éve és az adott számban a nevezési idők, dőlttel a már lezajlott versenyszámok)

Barócsai Petra (2001) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
50 m gyors – 17., 0:27,38
50 m pillangó – 14., 0:28,44
400 m gyors – 5., 4:14,94, egyéni csúcs

100 m gyors – 8. a 9-ből (0:57,42)
100 m pillangó – 5. a 6-ból (0:59,79)
200 m gyors – 6. a 7-ből (2:01,78)

Grátz Benjámin (1996) – Százhalombattai VUK SE
200 m hát – 6., 2:02,22
200 m vegyes – 5., 2:01,95

400 m vegyes – 3. a 4-ből (4:15,16)
200 m gyors – 7. a 7-ből (1:49,17)

Ilyés Laura Vanda (2001) – Százhalombattai VUK SE
200 m hát – 7., 2:18,41
200 m vegyes – 6., 2:21,94

100 m hát – 4. az 5-ből (1:03,13)
50 m hát – 4. az 5-ből (0:29,91)

Imre Milán (2001) – Százhalombattai VUK SE
200 m pillangó – 17., 2:08,87

Joó Sára (1995) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
50 m gyors – 6., 0.26,11, egyéni csúcs
50 m pillangó – 3., 0:27,12
, egyéni csúcs
100 m gyors – 9. a 9-ből (0:56,83)
50 m hát – 4. az 5-ből (0:29,38)
200 m gyors – 7. a 7-ből (2:03,73)

Jánosi Kristóf (1998) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
50 m gyors – 4. a B-döntőben, 0:23,53, egyéni csúcs
50 m pillangó – 4. a B-döntőben, 0:25,00, egyéni csúcs

100 m gyors – 9. a 11-ből (0:51,65)
100 m pillangó – 7. a 8-ból (0:56,06)

Kovács Benedek (1998) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
200 m hát – 4., 1:59,50, egyéni csúcs
50 m pillangó – 8. a B-döntőben, 0:25,30, egyéni csúcs
100 m hát – 4. a 6-ból (0:55,65)
50 m hát – 4. az 5-ből (0:26,02)
100 m pillangó – 7. a 8-ból (0:56,91)

Márton Richárd (1999) – Budafóka XXII. SE
50 m gyors – 32., 0:24,43
50 m pillangó – 25., 0:25,93
400 m gyors –2., 3:50,22, egyéni csúcs
100 m gyors – 9. a 11-ből (0:50,79)
200 m gyors – 5. a 7-ből (1:49,37)
1500 m gyors – 3. a 4-ből (15:53,00)

Milák Kristóf (2000) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
50 m gyors – 8., 0:23,26, egyéni csúcs
200 m pillangó – 2., 1:55,41, egyéni csúcs
50 m pillangó – 7., 0:24,45

400 m gyors – 5. a 6-ból (3:56,30)
100 m gyors – 10. a 11-ből (0:51,15)
100 m pillangó – 6. a 6-ból (0:52,84)
200 m gyors – 5. a 6-ból (1:51,01)

Tekauer Márk (1998) – Dunaharaszti MTK
200 m pillangó – 3., 1:56,44, egyéni csúcs
50 m pillangó – 6. a B-döntőben, 0:25,15, egyéni csúcs

100 m pillangó – 6. a 8-ból (0:54,87)

Vigassy Bálint (2000) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.
200 m hát – 6. a B-döntőben, 2:08,96, egyéni csúcs
200 m vegyes – 28., 2:16,27, egyéni csúcs
100 m hát – 3. a 6-ból (1:01,86)
50 m hát – 3. az 5-ből (0:28,71)

Címkék
TÁRSADALMI CÉLÚ HIRDETÉS